Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

KOCHAM BABCIĘ I DZIADKA

Styczeń 22nd, 2018

W naszej szkole 22 stycznia odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Nasi seniorzy zostali powitani przez panią dyrektor Dorotę Wróbel, księdza Waldemara Górskiego i panią Annę Sikorę –przewodniczącą Rady Rodziców. Dzieci pod czujnym okiem pań z klas 0-III przygotowały część artystyczną. Były wiersze, piosenki, tańce i przedstawienie ,, Rzepka”. Występy uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były laurki i kwiaty od wnuczki i wnuka. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznym obiadem i ciastem domowego wypieku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen dumy, radości i uśmiechu. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. DZIĘKUJEMY!

MK

JĘZYK NA EKRANIE

Styczeń 4th, 2018

Uwaga! Kamera! Akcja!
Już po raz IV startuje konkurs filmowy „Język Na Ekranie”!
Zadaniem uczestników jest nakręcenie filmu w języku obcym (film powinien trwać od 1 min.- do 3 min. maksymalnie) przedstawiającego sytuacje życia codziennego, prezentujące jego przydatność.
Prace należy składać do 28 lutego 2018 roku.
Regulamin do pobrania TUTAJ
Wszelkie informacje dostępne u organizatorów.
A.Kierepka, A.Domańska

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Grudzień 5th, 2017

5 grudnia wszyscy wolontariusze obchodzili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole to także była okazja do spotkania się przy pysznym poczęstunku i podsumowania naszych dotychczasowych działań. Pani Dyrektor Dorota Wróbel podziękowała wolontariuszom za zaangażowanie i chęć pomocy innym, a pani Elżbieta Kudyba – opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza rozdała obecnym dyplomy z podziękowaniami za działalność charytatywną.

PISK BIAŁEGO ORŁA

Listopad 11th, 2017

11 listopada 2017r.

Uroczystość obchodów Święta Niepodległości rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę celebrowana przez Ks. Proboszcza z Rudy Różanieckiej Waldemara Górskiego i Ks. Proboszcza Gabriela Ciska. Po jej zakończeniu w uroczystym pochodzie przy marszu orkiestry uczestnicy udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie odbył się spektakl patriotyczny w wykonaniu naszych uczniów.  Fabuła przedstawienia została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywała wojenną traumę – wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci ukrywali w swoim domu poetę, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymywał i umacniał głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski stał się biały orzeł, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwalał tracić nadziei na wolność. Przedstawienie było mocno wzbogacone muzyką, która budowała nastrój i emocje. Po części artystycznej, odbył się koncert pieśni patriotycznej – „Duety pokoleń” w wykonaniu mieszkańców Rudy Różanieckiej i harcerek z naszej szkoły. Dopełnieniem uroczystości był tort biało-czerwony, który wszystkim smakował. Uczniowie, którzy tak wytrwale brali udział w przygotowaniach uroczystości i osoby odpowiedzialne za jej realizację, mają nadzieję, że udało się dostarczyć widzom wielu wzruszeń i pozytywnych wrażeń.

Czerwiec 23rd, 2017

Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy udanych, pogodnych, bezpiecznych wakacji, wielu pozytywnych wrażeń, ciekawych znajomości i dużo, dużo beztroskiego odpoczynku.

Dzień Matki

Maj 26th, 2017

W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – Dzień Matki.Corocznie, 26 maja, składamy mamom życzenia i obdarowujemy je drobnymi upominkami, aby w tym wyjątkowym dniu, jeszcze bardziej okazać im miłość i szacunek.
Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem swoich wychowawców, przygotowali specjalny program artystyczny – były piosenki, tańce, gra na instrumencie, wiersze i scenki kabaretowe. Dzieci i młodzież składali piękne życzenia swoim mamom, które oglądały te występy z uśmiechem, ale i czasem z łezką wzruszenia. Każda z mam otrzymała różę i całusa od swojej pociechy.

ŻYCIE JEST PIĘKNE!

Kwiecień 5th, 2017

Współczesny świat ciągle pędzi, a my w tej pogoni nie zauważamy istotnych zmian, jakie dokonują się wokół nas. Nie widzimy radości lub smutków drugiego człowieka, często nie cieszymy się z prostych rzeczy. Gnamy w niewiadomym celu, a życie powoli, niczym ziarenka w klepsydrze, przemija.
Wielu z nas w pewnym momencie oglądnie się wstecz i zechce coś zmienić.
Tak uczynili bohaterowie przedstawienia teatralnego pt. „Życie jest piękne” zainspirowanego tym samym motywem. Sztuka została zaprezentowana 25 kwietnia
na scenie MDK w Lubaczowie w ramach projektu, którego pomysłodawcą była Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna.
W role zabieganych przechodniów wcielili się: Aleksandra Plaskacz,
Martyna Rozner, Julia Zarzeczna i Radosław Pierożek. Duchową opiekę nad nimi sprawowały dwie anielice- Karolina Farion i Wiktoria Obirek.
Całości prawd życiowych przekazanych głównym bohaterom dopełniały słowa Lisa, którego zagrał Jakub Kowalik i Małego Księcia w kreacji Kacpra Kudyby.
Cała grupa- mimo tremy- zagrała wspaniale, a Julia i Radek pokazali swoje umiejętności wokalne. Wierzymy, że wartości promowane w tym przedstawieniu zapadły widzom w serca.

Harmonogram konkursów szkolnych w roku szkolnym 2016/2017

Wrzesień 19th, 2016

Lp.

Konkurs

SP/Gimn

Termin

Opiekun (-ka, -owie)

1.

Konkursy biblioteczne

SP/Gimn.

IX 2016 – VI 2017

B. Kasperska, G. Wajs

2.

Międzyklasowy konkurs

Kodeks kulturalnego ucznia”

SP/Gimn.

X 2016

Samorząd Uczniowski, sklepik szkolnyh

3.

Międzyklasowy konkurs biologiczny

Gimn

X 2016

A. Mazur

4.

Konkurs języka niemieckiego – Jersz

V-VI SP /Gimn.

XI 2016

J. Grechuta

5.

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Gimn.

XI 2016

A. Mazur

6.

Język na ekranie

SP/Gimn.

XII 2016

A Kierepka, A.Domańska

7.

Konkurs czytania ze zrozumieniem

I-III SP

I 2017

J. Lautenszleger, J.Barcikowska-Broszko

8.

Konkurs języka angielskiego – Olimpus

SP/Gimn.

II 2017

A. Kierepka

9.

Konkurs matematyczny „Smyk liczy w mig”

I-III SP

III 2017

I. Kudyba

10.

Kangur matematyczny

IV-VI SP

III 2017

A. Pata

11.

Konkurs z biologii

Cudowna maszyna- organizm człowieka”

Gimn.

III 2017

A. Mazur

12.

Konkurs języka angielskiego

II-III SP

III 2017

A. Domańska

13.

Konkurs z języka polskiego „Moja polszczyzna”

IV-VI SP /Gimn.

IV 2017

E. Brogowska, B.Kurus+Frankowska

14.

Konkurs przyrodniczo-ekologiczny EKO-ASY

II-III SP

IV 2017

M. Kościelecka

15.

Konkurs wiedzy pożarniczej

IV-VI SP /Gimn.

IV 2017

J. Pałczyński

16.

Konkurs wiedzy o patronie

SP/Gimn.

V 2017

J. Grechuta

17.

Konkurs profilaktyczny

IV-VI SP /Gimn.

V 2017

E. Kudyba

18.

Konkurs ortograficzny

Cudze chwalicie, swego nie znacie”

Gimn

V 2017

E. Brogowska

19.

Konkurs geograficzny

Odkrywaj świat z „Poznaj Świat”

Gimn.

V 2017

B. Kasperska

20.

Konkurs na najkulturalniejszego ucznia

IV-VI SP /Gimn.

VI 2017

E. Brogowska

B. Kurus-Frankowska

21.

Międzyklasowy konkurs matematyczny

IV-VI SP

VI 2017

A. Pata

22.

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Gimn.

VI 1017

J. Grechuta

Germaniści na medal

Czerwiec 20th, 2016

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy jako germaniści. Pod opieką Pani Justyny Grechuty przygotowywali się do kilku konkursów i udało im się osiągnąć imponujące wyniki w niektórych z nich.

Największe osiągnięcie należy do Natalii Ważny – uczennicy klasy VI szkoły podstawowej. W konkursie języka niemieckiego, organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, jako jedyna z całego powiatu lubaczowskiego zakwalifikowała się do etapu drugiego (rejonowego) a następnie do etapu trzeciego (wojewódzkiego). Tam zajęła 11. miejsce w województwie i zdobyła tytuł finalistki. Tylko 1 punkt dzielił ją od tytułu laureatki. Osiągnięcie Natalii zostało docenione przez jury VIII edycji programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”. Otrzymała ona tytuł „Złoty Talent” w kategorii „Naukowiec”.

Uczennica klasy I gimnazjum – Anna Szałańska w kuratoryjnym konkursie języka niemieckiego zakwalifikowała się do etapu drugiego (rejonowego). Wprawdzie nie udało jej się przejść do etapu trzeciego, ale wynik jaki uzyskała na etapie rejonowym – 68 % punktów – był dużym osiągnięciem biorąc pod uwagę fakt, że musiała zmierzyć się z uczniami klasy II i III gimnazjum. Osiągnięcie uczennicy zostało uwzględnione przez jury VIII edycji programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”. Otrzymała ona tytuł „Srebrny Talent” w kategorii „Naukowiec”.

Czworo uczniów gimnazjum (Anna Szałańska, Anna Hetz (kl. I) oraz Dominik Leńczuk i Rafał Stankiewicz (kl. II)) wzięło udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w Narolu. Uczestnictwo naszych uczniów zakończyło się sukcesem. Dominik Leńczuk zdobył I. miejsce w klasyfikacji indywidualnej a w klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy II miejsce.

Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Justyna Grechuta

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej