Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Maleńka miłość zbawi świat

Grudzień 22nd, 2017

Dziś Przedszkolaki wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat, opowiadając historię Bożego Narodzenia. Dzięki małym aktorom, zgromadzeni w szkolnej sali gimnastycznej Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie przenieśli się do betlejemskiej szopy, gdzie zdarzył się cud… Występ Małych Artystów zachwycił wszystkich Gości. Dzieci dały z siebie wszystko….ciepło, dobro, dziecięcą radość.

W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!

Grudzień 7th, 2017

Grudzień to miesiąc szczególny, to czas świąt, otrzymywania prezentów i składania sobie życzeń. To także pora, kiedy bardziej niż zwykle dostrzegamy potrzeby innych ludzi.

W naszej szkole w ostatnim czasie przeprowadziliśmy dwie akcje charytatywne. Organizatorem przedsięwzięcia „Ile waży św. Mikołaj?” jest Fundacja Dzieci Niczyje z Lublina. Wolontariusze z naszej placówki prężnie działali i codziennie zbierali do puszek bilon przynoszony przez uczniów i przedszkolaków.

W rezultacie udało się zgromadzić 260 zł, które zostały przekazane na fundusz stypendialny fundacji.

Dużym wsparciem materialnym i finansowym cieszyła się też akcja Szlachetna Paczka. Wolontariusze zorganizowali kiermasz ciast, a także zbierali przynoszone przez uczniów produkty spożywcze, chemiczne i artykuły szkolne, które zostaną przekazane rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji z niezależnych od siebie przyczyn.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy wsparli nasze akcje.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Grudzień 6th, 2017

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Mikołaja. Pomimo braku białego puchu na uroczystości mikołajkowej pojawił się 6 grudnia w naszej szkole. Oprócz pełnego prezentów worka Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Dzieci z klas 0-III zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze, które wcześniej przygotowały specjalnie dla Niego. A Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok. Spotkanie minęło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

NASI UCZNIOWIE NA HISTORYCZNYM PODIUM

Grudzień 1st, 2017

W piątek – 1 grudnia, uczniowie klasy II gimnazjum Konrad Kudyba i Jakub Pachla uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Historycznym: „Dziedzictwo”. Dzieje i kultura powiatu lubaczowskiego organizowanym przez Muzeum Kresów w Lubaczowie. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „ZABYTKI POWIATU LUBACZOWSKIEGO”. Uczniowie musieli najpierw wykazać się umiejętnością korzystania ze źródeł historycznych rozwiązując kartę pracy w oparciu o ekspozycje muzealne i plan muzeum. Następnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące architektury dworsko-pałacowej, kościelnej, cerkiewnej oraz środowiska przyrodniczego i kulturowego powiatu lubaczowskiego. Nasi gimnazjaliści, przygotowani przez Panią Justynę Grechutę, wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności. W konsekwencji Jakub Pachla zajął II miejsce a Konrad Kudyba – III miejsce.

Cieszymy się z tego sukcesu i gratulujemy.

Justyna Grechuta

„Witamy w Misiolandii”

Listopad 24th, 2017

W dniu poprzedzającym obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy II wybrali się do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Narolu. Uczestniczyli oni w lekcji bibliotecznej „W Misiolandii”. Celem zajęć było kształtowanie u dzieci szacunku do zabawek i książek oraz wzbogacanie zasobu słownictwa uczniów. Pani dyrektor Iwona Fus i pani bibliotekarka Barbara Sikora bardzo ciekawie przeprowadziły zajęcia. Dzieci poznały historię pluszowego misia, wzięły udział w zabawach ruchowych, a także rozwiązywały zagadki, układały puzzle. Bardzo podobała się im gimnastyka z misiem. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach drugoklasiści otrzymali od pani dyrektor piękne dyplomy i zakładki do książki. Na zakończenie spotkania zostali oni zaproszeni na kolejną wizytę w bibliotece. Na pewno szybko skorzystają z tej propozycji.

WYCIECZKA DO PIEKARNI

Listopad 14th, 2017

14 listopada klasa I i II wybrały się do piekarni w Narolu, aby poznać pracę piekarza. Pani, która nas oprowadzała po zakładzie, najpierw pokazała nam, jak w wielkich dzieżach przygotowuje się ciasto na pieczywo. Wszyscy zdziwiliśmy się z jaką łatwością maszyna wyrabia tak dużo ciasta. Potem obserwowaliśmy moment formowania chlebków, bułeczek i cebulaków. Pan piekarz pokazał nam też , jak przy pomocy długiej łopaty wyciąga upieczone chleby z pieca. Dowiedzieliśmy się, że miejsce, gdzie rośnie uformowane do wypieku pieczywo, to garownia. Mieliśmy wyjątkową okazję, aby spróbować świeżych, wyjętych prosto z pieca bułeczek i cebulaków. Po prostu, pycha! Długo będziemy wspominać ich smak i wyjątkową atmosferę piekarni. Bardzo dziękujemy Pani Alicji Banaś i pracownikom piekarni za możliwość przyjrzenia się z bliska ich codziennej, ciężkiej pracy.

W świecie baśni i bajek

Listopad 6th, 2017

Z racji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodzony jest 5 listopada uczniowie klasy II udali się na wycieczkę do biblioteki w naszej miejscowości. Uczestniczyli oni w lekcji bibliotecznej „W świecie baśni i bajek”, którą przygotowała pani Barbara Sikora. W interesujący sposób przybliżyła uczniom ciekawe postacie i tym samym zachęciła ich do czytania książek. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymali oni od pani bibliotekarki upominek w formie zakładki. Uczniowie wraz z wychowawczynią dziękują pani Basi za miłe przyjęcie w bibliotece.

Pamiętamy o poległych żołnierzach

Październik 31st, 2017

Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i pamięci o tych, których już nie ma wśród nas. Harcerze i uczniowie naszej szkoły szczególnie pamiętają o poległych żołnierzach pochowanych na cmentarzu partyzanckim. Jak co roku, sprzątają cmentarz, przynoszą znicze i wiązanki, a także pamiętają w modlitwie o wszystkich walczących za nasza ojczyznę. To piękny dowód patriotyzmu młodych ludzi.

Spotkanie profilaktyczne z policjantami

Październik 27th, 2017

W ramach działań profilaktycznych 27 października w naszej szkole odbyło się spotkanie ze st. sierż. Mateuszem Maziem z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie oraz mł. asp. Łukaszem Dudą z Komisariatu Policji w Narolu. Uczniowie kl. VII i z klas gimnazjalnych wysłuchali prelekcji i obejrzeli prezentację na temat współczesnych zagrożeń, jakimi są dopalacze, narkotyki, papierosy i e- papierosy. Zostali poinformowani o odpowiedzialności karnej nieletnich. Wiedzą czym jest: demoralizacja, czyn karalny, groźba karalna. Są bardziej świadomi zagrożeń , które w dzisiejszym świecie czyhają na młodych ludzi.

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej