Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

AWANS DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

Marzec 20th, 2018

Dwie uczennice naszej szkoły: Martyna Rozner z klasy VII oraz Paulina Szałańska z klasy VI zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego w Konkursie Historyczno-Przyrodniczym „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość”. W tym roku szkolnym konkurs odbywa się pod hasłem: Wolna i Niepodległa – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczęta, przygotowywane przez Panią Justynę Grechutę i Panią Dorotę Wróbel, musiały przyswoić wiedzę historyczną od czasów rozbiorów Polski aż do ukształtowania granic II Rzeczpospolitej. Wśród wymagań konkursowych była również znajomość podziału administracyjnego Polski, największych miast i sztandarowych zabytków naszego kraju, państw sąsiadujących z Polską (ich położenie, stolice, symbole) oraz zagadnień związanych Unią Europejską. Podczas etapu powiatowego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Oleszycach, uczennice zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Martyna Rozner zajęła 3. miejsce w powiecie a Paulina Szałańska – 5. miejsce w powiecie. Wynik uzyskany przez dziewczęta umożliwił im awans do etapu wojewódzkiego. Znalazły się w gronie 40 uczniów z całego Podkarpacia, którzy 26 kwietnia będą walczyć o tytuł laureata (będzie ich tylko trzech) lub finalisty.

Gratulujemy uczennicom i trzymamy kciuki!

JG

Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem „Kto czyta, nie błądzi”

Marzec 1st, 2018

Czytanie ze zrozumieniem jest jednym z elementów składowych kompetencji edukacyjnych uczniów w różnym wieku – poczynając od uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej, a skończywszy na uczniach opuszczających szkolne mury. Bez twórczego czytania trudno jest żyć we współczesnym świecie, gdyż większość informacji dociera do nas właśnie w formie pisanej. I choć wydaje się, że umiejętność ta nie jest niczym trudnym, to jednak zbyt często okazuje się, że jest wprost przeciwnie. Dlatego nie wolno zapominać o ćwiczeniu tych umiejętności już od najmłodszych klas. Właśnie taka idea przyświecała organizatorowi szkolnego konkursu czytania ze zrozumieniem „Wiem, o czym czytam”.
1 marca do konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas II-III. Zadanie polegało na samodzielnej pracy z tekstem literackim. Po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce – Wojciech Kierepka- uczeń klasy II
II miejsce – Julia Bondyra- uczennica klasy III
III miejsce – Wiktoria Skiba- uczennica klasy III
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

J.L.

Pobyt na lodowisku

Luty 26th, 2018

26.02.2018 uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami wybrali się do Tomaszowa Lubelskiego na musical profilaktyczny „Nowe szaty króla”. Oprócz kształtowania wrażliwości estetycznej, w sposób aktywny spędzili resztą część dnia. Mieli oni możliwość korzystania z pobliskiego lodowiska. Jak wiemy, jazda na łyżwach nie jest łatwa, jednak nasze dzieci świetnie poruszały się po lodzie. Nie zniechęcały się upadkami, tylko z uśmiechem na twarzy ciągle po nim szusowały. Pobyt na lodowisku znakomicie wpłynął na kondycję uczniów. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Klasa małych ratowników

Luty 21st, 2018

21 lutego 2018 roku pan Mariusz Franus spotkał się z uczniami klas I – II. Rozmawiał z nimi na temat pomocy w sytuacjach zagrożenia. Zapoznał dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pokazał najmłodszym, w jaki sposób mogą pomóc komuś, kto uległ wypadkowi. Poinstruował ich, jakie kroki należy podjąć, żeby wezwać pomoc. Dzieci poznały służby ratunkowe w Polsce i odpowiadające im numery telefonów. Miały one możliwość wykonania ćwiczeń praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

,,Każdy z nas talent ma!,,

Luty 16th, 2018

“Każdy z nas talent ma!” -pod takim hasłem 16.02.2018r dzieci z
oddziału przedszkolnego prezentowały swoje zdolności. Gama prezentacji
była bardzo bogata. Dzieci odkrywały przed rówieśnikami talenty:
plastyczne, czytelnicze, recytatorskie, florystyczne, muzyczne,
sportowe i techniczne. Występujące dzieci czekały z przejęciem na
reakcje koleżanek i kolegów. Gromkie brawa rówieśników i słowa zachwytu
były nagrodą za włożoną pracę. Wszyscy czekamy na kolejne prezentacje
talentów, które będą się odbywały w każdy 1 i 3 piątek miesiąca.

FIT AND JUMP

Styczeń 17th, 2018

17 stycznia 2018 r. w naszej szkole poznaliśmy nową formę aktywności ruchowej FIT AND JUMP. W ramach zajęć wychowania fizycznego Pan Jerzy Pałczyński zaprosił licencjonowaną instruktorkę Panią Alicję Pałczyńską. Nowy wymiar ćwiczeń fitness, ciekawszy i bardziej efektywny bardzo spodobał się naszym uczniom.

Maleńka miłość zbawi świat

Grudzień 22nd, 2017

Dziś Przedszkolaki wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat, opowiadając historię Bożego Narodzenia. Dzięki małym aktorom, zgromadzeni w szkolnej sali gimnastycznej Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie przenieśli się do betlejemskiej szopy, gdzie zdarzył się cud… Występ Małych Artystów zachwycił wszystkich Gości. Dzieci dały z siebie wszystko….ciepło, dobro, dziecięcą radość.

W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!

Grudzień 7th, 2017

Grudzień to miesiąc szczególny, to czas świąt, otrzymywania prezentów i składania sobie życzeń. To także pora, kiedy bardziej niż zwykle dostrzegamy potrzeby innych ludzi.

W naszej szkole w ostatnim czasie przeprowadziliśmy dwie akcje charytatywne. Organizatorem przedsięwzięcia „Ile waży św. Mikołaj?” jest Fundacja Dzieci Niczyje z Lublina. Wolontariusze z naszej placówki prężnie działali i codziennie zbierali do puszek bilon przynoszony przez uczniów i przedszkolaków.

W rezultacie udało się zgromadzić 260 zł, które zostały przekazane na fundusz stypendialny fundacji.

Dużym wsparciem materialnym i finansowym cieszyła się też akcja Szlachetna Paczka. Wolontariusze zorganizowali kiermasz ciast, a także zbierali przynoszone przez uczniów produkty spożywcze, chemiczne i artykuły szkolne, które zostaną przekazane rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji z niezależnych od siebie przyczyn.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy wsparli nasze akcje.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Grudzień 6th, 2017

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Mikołaja. Pomimo braku białego puchu na uroczystości mikołajkowej pojawił się 6 grudnia w naszej szkole. Oprócz pełnego prezentów worka Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Dzieci z klas 0-III zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze, które wcześniej przygotowały specjalnie dla Niego. A Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok. Spotkanie minęło w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej