Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

„Obiecuję być dobrym uczniem”- uroczystość pasowania na ucznia.

Październik 20th, 2017

W piątek 20 października 2017 r, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na ten wyjątkowy dzień, zostali zaproszeni; pani dyrektor Dorota Wróbel, ksiądz proboszcz Waldemar Górski, rodzice, Łukasz Duda -młodszy aspirant Posterunku Policji w Narolu, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie. Uroczystość prowadzili uczniowie z klasy V, którzy przeprowadzili „mały egzamin” najmłodszym kolegom. Klasa I zaprezentowała wiedzę i umiejętności, które zdobyła w pierwszych tygodniach nauki w szkole. Następnie dzieci złożyły ślubowanie na sztandar naszej szkoły, a pani dyrektor dokonała aktu pasowania przy pomocy drewnianego ołówka. To był symboliczny gest wpisania w poczet uczniów. Rodzice, którzy towarzyszyli dzieciom w tym ważnym momencie, byli dumni ze swoich pociech. Wszyscy pasowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, kuferek ze słodyczami, legitymację szkolną oraz odblaski, które były upominkiem od pana policjanta. Na zakończenie klasa I zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Od tej chwili pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami.

DzieN Edukacji Narodowej

Październik 13th, 2017

„Dziękujemy za najpiękniejszy dar, za wiedzę” z takimi podziękowaniami wystąpili 13 października
uczniowie na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, Mszą św. w intencji nauczycieli i pracowników szkoły. Po niej wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, by wysłuchać okolicznościowego przemówienia pani Dyrektor, która, powitawszy znakomitych Gości, w pięknych słowach nakreśliła etos pracy pedagogicznej i wręczyła nagrody. Z a pedagogiczny trud podziękowali również pan Burmistrz, Stanisław Woś oraz, w imieniu rodziców, pani Anna Sikora. Następnie oddano głos dzieciom i młodzieży, którzy słowem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność oraz przywiązanie dla nauczycieli i innych pracowników szkoły. To były piękne chwile, uświadamiające sens bycia i nauczycielem i uczniem!

Lekcja z rodzicem

Październik 12th, 2017

W ramach tzw. ,,Lekcji z rodzicem”, 12 października w kl. ,,O’’ odbyło się spotkanie z dietetykiem Panią Moniką Swatek. Dzieci wszystkimi zmysłami mogły poznawać owoce krajowe i egzotyczne, było przy tym dużo radości i dobrej zabawy. Przekonane o zdrowotnych walorach witamin ukrytych  w owocach, przygotowały wspólnie owocową sałatkę. Dla wszystkich dzieci zajęcia były ciekawym doświadczeniem i  pozwoliły zdobyć dyplom ,,Odkrywcy owocowych smaków” .

Z wizytą w piekarni w Narolu

Październik 5th, 2017

Dnia 5 października uczniowie z klasy III wyjechali na zajęcia do piekarni w Narolu. Dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedziały się, jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca. Następnie pod fachowym okiem jednej z pracownic zostały wtajemniczone w proces wypieku pieczywa. Dzieci z zachwytem przyglądały się wyjeżdżającym z pieca bułeczkom i cebulankom. Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznego chleba i bułek. Uczniowie wrócili z tej wycieczki pełni wrażeń i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania chleba. Wielu z nich  zapragnęło w przyszłości wykonywać zawód piekarza. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni w Narolu za miłe przyjęcie.

Wyjazd na spektakl profilaktyczny

Wrzesień 30th, 2017

W sobotę 30 września chętne dzieci z zerówki oraz uczniowie klas I-IV mogli obejrzeć profilaktyczny program artystyczny pt. “Gwiazdy Leśnej Estrady” w Tomaszowie Lubelskim. Wyjazd na spektakl dla naszych uczniów był bezpłatny. Młodzi widzowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej oraz wyjątkowych efektów świetlnych.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Wrzesień 26th, 2017

26 września był dla dzieci z oddziału przedszkolnego niezapomnianym  ,,Świętem Pieczonego Ziemniaka”.  Dzięki zaangażowaniu rodziców i uprzejmości pana leśniczego Mariana Żołądka, który umożliwił rozpalenia ogniska w specjalnie wydzielonym miejscu, maluchy nie tylko zajadały się przysmakami prosto z ogniska, ale także miały możliwość zachwycić się bogactwem jesieni w leśnej scenerii. Smak pieczonych w ognisku ziemniaków był dla wielu dzieci nie znanym dotąd doznaniem,

a ciekawe opowieści panów leśników: pana Piotra Skiby i pana Leszka Łydy przybliżyły tajemnice życia roślin i zwierząt na naszym  terenie. Dopełnieniem całości były beztroskie zabawy  wśród leśnych wertepów.

,,To był cudowny dzień”- tak stwierdziły jednomyślnie wszystkie ,,zerówkowicze”.

Szczególnie pięknie dziękujemy panu radnemu Władysławowi Gałasowi oraz wszystkim zaangażowanym  rodzicom i leśnikom Nadleśnictwa Narol.

Warto znać języki obce!

Wrzesień 26th, 2017

Nigdy jeszcze nie było tylu możliwości podjęcia  pracy lub studiów za granicą. Jeszcze nigdy nie stworzono tak sprzyjających warunków wszystkim,  którzy pragną podjąć pracę bądź studia za granicą. Jednak  brak odpowiednich umiejętności  językowych sprawia, że wielu ludzi nie jest w stanie z tych możliwości skorzystać.

Nasza szkoła promuje naukę języków, dlatego nauczycielki języków obcych- pani Justyna Grechuta, pani Anna Kierepka oraz pani Anna Domańska zorganizowały obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, który odbył się 26 września 2017 r.

W tym roku do przygotowań włączyły się klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum.

Na początku września przedstawiciele klas wylosowali nazwę państwa, które mieli zaprezentować.

kl. IV a – Hiszpania

kl. IV b – Grecja

kl. V- Polska

kl. VI – Włochy

kl. VII- Niemcy

kl. II gim.- Francja

kl. III gim. – Wielka Brytania

Uczniowie wraz z pomocą wychowawców przygotowali interesujące plakaty z flagami i symbolami wylosowanych krajów oraz prezentacje z najważniejszymi informacjami, wartymi zapamiętania. Ostatnim zadaniem jakie uczniowie musieli wykonać, było przygotowanie i zaprezentowanie charakterystycznych strojów. Nasi uczniowie we wszystkich zadaniach, wspierani przez wychowawców, poradzili sobie fantastycznie!

Komisja w składzie: pan G. Wajs, pan A. Gmiterek oraz pani A. Domańska, przyznawała klasom punkty w trakcie wydarzenia. Końcowa klasyfikacja prezentowała się następująco:

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa II gimnazjum

III miejsce – klasa IV a

Uczniowie zwycięskich klas otrzymali dyplomy oraz nagrody przesłane przez Komisję Europejską.

Dziękujemy wszystkim klasom za udział w EDJO, wychowawcom za pracę włożoną w pomoc w przygotowaniu prezentacji, plakatów i wspaniałych strojów oraz panu Grzegorzowi Wajsowi za przygotowanie dekoracji.

Wycieczka do Muzeum Pożarnictwa

Wrzesień 20th, 2017

19 i 20 września 2017 roku uczniowie klas I – III odwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Dzieci z pomocą pani przewodnik prześledziły zachodzące zmiany w organizacji i wyposażeniu straży pożarnych. Zgromadzone na ekspozycji Muzeum Pożarnictwa przedmioty obrazowały dzieje techniki pożarniczej. Dzieci podziwiały podręczny sprzęt gaśniczy oraz zabytkowe pojazdy pożarnicze. Zobaczyły one także, jak zmieniały się mundury strażaków na przestrzeni lat. Na wystawie zgromadzono również sztandary, medale, odznaczenia, fotografie oraz inne przedmioty pamiątkowe. Wizyta w muzeum była bardzo owocna. Dzieci w drodze powrotnej z kamiennej wieży widokowej podziwiały piękną panoramę Suśca i okolic oraz spacerowały wzdłuż Tanwi. Zadowolone i pełne wrażeń oczekują na kolejny taki wyjazd.

Wakacje z Matzoo

Wrzesień 12th, 2017

Pod hasłem „Pobaw się z nami w wakacje” 1 lipca 10 uczniów klas I – III SP przystąpiło do realizacji projektu „Wakacje z Matzoo”. Organizatorami projektu byli: Twórcy Matematycznego Zoo, Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej. Chcieli oni urozmaicić dzieciom wakacje, a także pomóc im w wyrobieniu nawyku systematycznej nauki. Na uczniów czekały 62 zadania do rozwiązania w serwisie internetowym, o stopniu trudności odpowiednim do ich wieku. Każde zadanie dostępne było tylko przez jeden dzień. Po wakacjach uczestnicy, którzy rozwiązali prawidłowo co najmniej 20 zadań otrzymali dyplom. Osoby, które wykonały co najmniej 40 zadań uhonorowane zostały dyplomem z wyróżnieniem. 9 naszych matematycznych „zapaleńców” dotrwało do końca i zostało nagrodzonych wspomnianymi wcześniej dyplomami : Jagoda Stankiewicz, Alan Zygarlicki, Wojciech Kierepka (klasa I), Magdalena Czarna, Julia Bondyra, Zuzanna Farion (klasa II), Aleksandra Luchowska, Bartosz Ważny, Mateusz Ciećkiewicz (klasa IIIa). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

JUŻ WKRÓTCE ROZPOCZYNA SIĘ NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018.

Sierpień 23rd, 2017

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r.
Odjazd uczniów z Huty Różanieckiej i z Łówczy o godz. 8.30.
Msza Święta o godz. 9.00.
Planowana godzina powrotu – godz. 11.30.
Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje uczniów naszej szkoły strój galowy (dziewczęta: białe bluzki i granatowe lub czarne spódnice, chłopcy: białe koszule i granatowe lub czarne spodnie).

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej