Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Wyjazd na spektakl profilaktyczny

Wrzesień 30th, 2017

W sobotę 30 września chętne dzieci z zerówki oraz uczniowie klas I-IV mogli obejrzeć profilaktyczny program artystyczny pt. “Gwiazdy Leśnej Estrady” w Tomaszowie Lubelskim. Wyjazd na spektakl dla naszych uczniów był bezpłatny. Młodzi widzowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej oraz wyjątkowych efektów świetlnych.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Wrzesień 26th, 2017

26 września był dla dzieci z oddziału przedszkolnego niezapomnianym  ,,Świętem Pieczonego Ziemniaka”.  Dzięki zaangażowaniu rodziców i uprzejmości pana leśniczego Mariana Żołądka, który umożliwił rozpalenia ogniska w specjalnie wydzielonym miejscu, maluchy nie tylko zajadały się przysmakami prosto z ogniska, ale także miały możliwość zachwycić się bogactwem jesieni w leśnej scenerii. Smak pieczonych w ognisku ziemniaków był dla wielu dzieci nie znanym dotąd doznaniem,

a ciekawe opowieści panów leśników: pana Piotra Skiby i pana Leszka Łydy przybliżyły tajemnice życia roślin i zwierząt na naszym  terenie. Dopełnieniem całości były beztroskie zabawy  wśród leśnych wertepów.

,,To był cudowny dzień”- tak stwierdziły jednomyślnie wszystkie ,,zerówkowicze”.

Szczególnie pięknie dziękujemy panu radnemu Władysławowi Gałasowi oraz wszystkim zaangażowanym  rodzicom i leśnikom Nadleśnictwa Narol.

Warto znać języki obce!

Wrzesień 26th, 2017

Nigdy jeszcze nie było tylu możliwości podjęcia  pracy lub studiów za granicą. Jeszcze nigdy nie stworzono tak sprzyjających warunków wszystkim,  którzy pragną podjąć pracę bądź studia za granicą. Jednak  brak odpowiednich umiejętności  językowych sprawia, że wielu ludzi nie jest w stanie z tych możliwości skorzystać.

Nasza szkoła promuje naukę języków, dlatego nauczycielki języków obcych- pani Justyna Grechuta, pani Anna Kierepka oraz pani Anna Domańska zorganizowały obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, który odbył się 26 września 2017 r.

W tym roku do przygotowań włączyły się klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum.

Na początku września przedstawiciele klas wylosowali nazwę państwa, które mieli zaprezentować.

kl. IV a – Hiszpania

kl. IV b – Grecja

kl. V- Polska

kl. VI – Włochy

kl. VII- Niemcy

kl. II gim.- Francja

kl. III gim. – Wielka Brytania

Uczniowie wraz z pomocą wychowawców przygotowali interesujące plakaty z flagami i symbolami wylosowanych krajów oraz prezentacje z najważniejszymi informacjami, wartymi zapamiętania. Ostatnim zadaniem jakie uczniowie musieli wykonać, było przygotowanie i zaprezentowanie charakterystycznych strojów. Nasi uczniowie we wszystkich zadaniach, wspierani przez wychowawców, poradzili sobie fantastycznie!

Komisja w składzie: pan G. Wajs, pan A. Gmiterek oraz pani A. Domańska, przyznawała klasom punkty w trakcie wydarzenia. Końcowa klasyfikacja prezentowała się następująco:

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa II gimnazjum

III miejsce – klasa IV a

Uczniowie zwycięskich klas otrzymali dyplomy oraz nagrody przesłane przez Komisję Europejską.

Dziękujemy wszystkim klasom za udział w EDJO, wychowawcom za pracę włożoną w pomoc w przygotowaniu prezentacji, plakatów i wspaniałych strojów oraz panu Grzegorzowi Wajsowi za przygotowanie dekoracji.

Wycieczka do Muzeum Pożarnictwa

Wrzesień 20th, 2017

19 i 20 września 2017 roku uczniowie klas I – III odwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Dzieci z pomocą pani przewodnik prześledziły zachodzące zmiany w organizacji i wyposażeniu straży pożarnych. Zgromadzone na ekspozycji Muzeum Pożarnictwa przedmioty obrazowały dzieje techniki pożarniczej. Dzieci podziwiały podręczny sprzęt gaśniczy oraz zabytkowe pojazdy pożarnicze. Zobaczyły one także, jak zmieniały się mundury strażaków na przestrzeni lat. Na wystawie zgromadzono również sztandary, medale, odznaczenia, fotografie oraz inne przedmioty pamiątkowe. Wizyta w muzeum była bardzo owocna. Dzieci w drodze powrotnej z kamiennej wieży widokowej podziwiały piękną panoramę Suśca i okolic oraz spacerowały wzdłuż Tanwi. Zadowolone i pełne wrażeń oczekują na kolejny taki wyjazd.

Wakacje z Matzoo

Wrzesień 12th, 2017

Pod hasłem „Pobaw się z nami w wakacje” 1 lipca 10 uczniów klas I – III SP przystąpiło do realizacji projektu „Wakacje z Matzoo”. Organizatorami projektu byli: Twórcy Matematycznego Zoo, Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej. Chcieli oni urozmaicić dzieciom wakacje, a także pomóc im w wyrobieniu nawyku systematycznej nauki. Na uczniów czekały 62 zadania do rozwiązania w serwisie internetowym, o stopniu trudności odpowiednim do ich wieku. Każde zadanie dostępne było tylko przez jeden dzień. Po wakacjach uczestnicy, którzy rozwiązali prawidłowo co najmniej 20 zadań otrzymali dyplom. Osoby, które wykonały co najmniej 40 zadań uhonorowane zostały dyplomem z wyróżnieniem. 9 naszych matematycznych „zapaleńców” dotrwało do końca i zostało nagrodzonych wspomnianymi wcześniej dyplomami : Jagoda Stankiewicz, Alan Zygarlicki, Wojciech Kierepka (klasa I), Magdalena Czarna, Julia Bondyra, Zuzanna Farion (klasa II), Aleksandra Luchowska, Bartosz Ważny, Mateusz Ciećkiewicz (klasa IIIa). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej