Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Styczeń 24th, 2018


Z Przedszkolakami i Uczniami naszej szkoły spotkał się dziś wyjątkowy Gość. Mł. bryg. mgr inż. Dariusz Stankiewicz , pracownik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.
Podczas spotkania strażak przybliżył obecnym zasady postępowania w przypadku pożaru oraz sposoby alarmowania służb ratowniczych. Opowiedział też o specyfice swojej trudnej pracy, która nie polega wyłącznie na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom m.in.podczas powodzi i wypadków samochodowych. Urozmaiceniem spotkania były animowane filmy edukacyjne, utrwalające przekazane wiadomości. Bardzo dziękujemy przedstawicielowi straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

KOCHAM BABCIĘ I DZIADKA

Styczeń 22nd, 2018

W naszej szkole 22 stycznia odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Nasi seniorzy zostali powitani przez panią dyrektor Dorotę Wróbel, księdza Waldemara Górskiego i panią Annę Sikorę –przewodniczącą Rady Rodziców. Dzieci pod czujnym okiem pań z klas 0-III przygotowały część artystyczną. Były wiersze, piosenki, tańce i przedstawienie ,, Rzepka”. Występy uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były laurki i kwiaty od wnuczki i wnuka. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznym obiadem i ciastem domowego wypieku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen dumy, radości i uśmiechu. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. DZIĘKUJEMY!

MK

FIT AND JUMP

Styczeń 17th, 2018

17 stycznia 2018 r. w naszej szkole poznaliśmy nową formę aktywności ruchowej FIT AND JUMP. W ramach zajęć wychowania fizycznego Pan Jerzy Pałczyński zaprosił licencjonowaną instruktorkę Panią Alicję Pałczyńską. Nowy wymiar ćwiczeń fitness, ciekawszy i bardziej efektywny bardzo spodobał się naszym uczniom.

XXVI FINAŁ WOŚP

Styczeń 14th, 2018

14 stycznia 2018 r. w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja Jerzego Owsiaka zbierała pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Mieszkańcy Rudy Różanieckiej, Huty Różanieckiej i Łówczy pokazali po raz kolejny, że mają szczodre serca!  Dwudziestu mrozoodpornych gimnazjalistów przeszło ulicami poszczególnych miejscowości i zebrali spore datki do puszek:

Zarzeka                     212,00 zł
Zaniwa do poczty   402,51 zł
Wola                          395.59 zł
Zadymarka               367,31 zł
Podlas, Zabrogi       370,12 zł
Zaniwa, droga na cmentarz 236,86 zł
Zabródek, Zakościelna, Jezioro, Zagóra 324,53 zł

Razem w Rudzie Różanieckiej wolontariusze zebrali 2308,92 zł. Natomiast grupa wolontariuszy z Huty Różanieckiej zebrała 1067,96 zł , a z Łówczy 24,40 zł. Cyfry mówią same za siebie. Hojność jest silną stroną mieszkańców naszego regionu.

Następnie pieniądze zostały przekazane do naszego sztabu w Narolu. Tu także w czasie finału wystąpili nasi uczniowie z klasy VII i zarazili pozytywną energią społeczność narolską. Julia Zarzeczna i Radosław Pierożek barwnie zaśpiewali „Piosenkę o Narolu” do melodii „Chałupy welcome to”, ze słowami, które napisała Martyna Rozner. Refren piosenki brzmiał tak:

„Roztocze welcome to, Łoś, Florian mają luz

Kraina dzika dawno odkryta, Roztocze welcome to

Roztocze welcome to, w Narolu słychać blus

w Płazowie, Hucie, Lipsku i Rudzie – Roztocze welcome to”

Następnie czyrliderki zatańczyły układ taneczny oraz zaprezentowały piramidy gimnastyczne. Mogliśmy podziwiać tę zgraną, tańczącą grupę dziewcząt w następującym składzie: Karolina Ważna, Oliwia Kuflowska, Martyna Rozner, Kamila Ważna, Gabriela Luchowska, Milena Obirek, Wiktoria Lebiedź, Izabela Ważna.  Brawo dziewczyny!  Po występie rozgrzaliśmy się gorącą herbatą i kiełbasą serwowaną przez pracowników gminy. Poczekaliśmy na „Światełko do nieba”, a następnie wróciliśmy do naszych domów.

26 finał już za nami, z całego naszego serca dziękujemy za kolejny dobry uczynek.  

 

Bożena Kasperska

JĘZYK NA EKRANIE

Styczeń 4th, 2018

Uwaga! Kamera! Akcja!
Już po raz IV startuje konkurs filmowy „Język Na Ekranie”!
Zadaniem uczestników jest nakręcenie filmu w języku obcym (film powinien trwać od 1 min.- do 3 min. maksymalnie) przedstawiającego sytuacje życia codziennego, prezentujące jego przydatność.
Prace należy składać do 28 lutego 2018 roku.
Regulamin do pobrania TUTAJ
Wszelkie informacje dostępne u organizatorów.
A.Kierepka, A.Domańska

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej