Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Szkolny konkurs matematyczny „Smyk liczy w mig”

Kwiecień 10th, 2017

10 kwietnia 2017 roku chętni uczniowie klas II – III Szkoły Podstawowej w Rudzie Różanieckiej wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym „Smyk liczy w mig”. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności zdobywane na zajęciach edukacyjnych oraz podczas kółka matematycznego. Wszystkie zadania utrwalały i porządkowały wprowadzone podczas nauki wiadomości i umiejętności. Wspomagały, mi.in. rozwijanie pamięci, umiejętności twórczego, logicznego myślenia i wnioskowania. Ćwiczyły również sprawność rachunkową. W konkursie obowiązywały treści nauczania nie tylko zawarte w podstawie programowej, ale również wykraczające poza nią. Wzięło w nim udział 2 uczniów klasy II (Wiktoria Skiba, Marek Krzyszycha), 9 uczniów klasy III a (Mateusz Ciećkiewicz, Aleksandra Luchowska, Bartosz Mazur, Mateusz Mazurkiewicz, Martyna Obirek, Justyna Rogoża, Joanna Sikora, Justyna Starzyk, Bartosz Ważny), 5 uczniów klasy III b (Julia Błaut, Ewa Mazurkiewicz, Maja Skoczylas, Daria Stankiewicz, Karolina Ważny). Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i mieli możliwość zdobycia 21 punktów za prawidłowo rozwiązany test. Zwycięzcami konkursu zostali:

Bartosz Mazur – I miejsce

Maja Skoczylas – II miejsce

Mateusz Mazurkiewicz – III miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej