Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

3 MAJA NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

Kwiecień 28th, 2017

Dnia 28 kwietnia społeczność uczniowska w strojach galowych z biało -czerwonymi chorągiewkami zgromadziła się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawą regulującą sytuację społeczną i polityczną naszego kraju. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie historię dotyczącą tego zdarzenia. Wiersze i piosenki patriotyczne w wykonaniu uczniów podkreśliły znaczenie uroczystości, uczyły miłości do Ojczyzny, patriotyzmu. W pięknym stylu uczniowie z klas młodszych zatańczyli poloneza.
“Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość, i nie chce ludzi wielkich, kończy się.” Pamiętając o słowach kardynała Stefana Wyszyńskiego bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej