Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Konkurs języka niemieckiego – Sprachdoktor 2017

Maj 9th, 2017

Uczniowie naszej szkoły – zachęceni sukcesami w konkursie Deutschfreund 2016, w którym uczestniczyli w pierwszym półroczu i zmotywowani przez panią Justynę Grechutę – zmierzyli się z zadaniami innego konkursu z języka niemieckiego organizowanego przez firmę edukacyjną JERSZ. W dniu 29 marca 11 osób ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum rozwiązywało zadania ogólnopolskiego konkursu „Sprachdoktor 2017”. Mieliśmy nieco obawy co do wyników, ponieważ konkurs był dużo trudniejszy niż „Deutschfreund”. W dodatku wśród odpowiedzi podanych do pytań prawidłowa mogła być jedna, dwie, trzy lub cztery albo żadna. Za błędnie zaznaczoną odpowiedź odejmowane były punkty. Ale wyniki bardzo nas ucieszyły. Na 11 uczniów – 7 znalazło się w pierwszej dziesiątce w województwie, a 4 w drugiej dziesiątce.

Największy sukces należy do Pauliny Szałańskiej z klasy V oraz Natalii
Ważny
z klasy I gimnazjum. Dziewczęta zdobyły 1. miejsce w województwie podkarpackim w kategorii swoich klas oraz tytuł laureatki. W skali kraju Paulina zajęła 35 miejsce a Natalia – 48.

Tuż za Pauliną Szałańską znalazła się Amelia Franus z klasy V, która zajęła 2. miejsce w województwie. A Weronika Kustrzyk również z klasy V zdobyła 5. miejsce w województwie.

W gimnazjum bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności potwierdzili:

Anna Szałańska (klasa II) – 3. miejsce w województwie oraz 43 w kraju;

Paweł Grechuta (klasa II) – 4. miejsce w województwie;

Dominik Leńczuk (klasa III) – 8. miejsce w województwie;

Rafał Stankiewicz (klasa III) – 11. miejsce w województwie.

Trzy uczennice klasy V – Paulina Gumieniak, Gabriela Kogut oraz Martyna Pitura znalazły się w drugiej dziesiątce w województwie, co nas również bardzo cieszy.

Gratulujemy naszym młodym germanistom i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Grechuta

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej