Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

ZWIEDZAMY PODKARPACIE

Czerwiec 7th, 2017

7 czerwca klasa III a i III b wraz z rodzicami wyruszyli na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą trasą: Kalwaria Pacławska-Krasiczyn-Bolestraszyce.
Pierwszym punktem programu była Kalwaria Pacławska. Tam nasz ks. Waldemar Górski odprawił mszę św. w intencji dzieci pierwszokomunijnych. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Kopiec Tatarski, skąd mogli podziwiać piękną panoramę Przemyśla. Wielką atrakcją dla wszystkich, okazały się zjazdy po torze saneczkowym, gdzie rodzice wykazali się odwagą, towarzysząc swoim dzieciom w tej przygodzie. Kolejnym punktem programu był Zamek w Krasiczynie. Tam też wszyscy doznali ogromnych emocji, ponieważ zwiedzali lochy, w których kiedyś znajdowała się sala tortur! Wielu miało dreszczyk strachu na plecach, oglądając przedmioty służące do torturowania ludzi, a do tego te jęki i krzyki wydobywające się z każdego zakątka sali… Bolestraszyce zostawiono na koniec, tam spacerując pięknymi alejkami, można było podziwiać różnorodną roślinność. Pani Ania Mazur przekazała dzieciom różne ciekawostki o roślinach i tłumaczyła niektóre zależności przyrodnicze. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wycieczkowicze wrócili wieczorem do domu. To był już ostatni wspólny wyjazd z naszymi wychowawczyniami: panią Jolą i panią Asią.

J.L., J.B.B.

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej