Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

„NIE- WULGARYZMOM” Podsumowanie konkursu

Czerwiec 8th, 2017

NIE – wulgaryzmom. O piękno mowy ojczystej” to kolejna edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu lubaczowskiego organizowanego przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Lubaczowie. Patronat medialny nad konkursem objęło Katolickie Radio Zamość.

Uczennice naszej szkoły osiągnęły wspaniałe sukcesy. Pierwsze miejsce za wiersz „Uliczne odgłosy” zdobyła uczennica klasy VI Martyna Rozner, a Natalia Pachla z kl. II gimnazjum utworem „Dobre słowa – dobre życie!” wywalczyła wyróżnienie tej samej kategorii. Paulina Szałańska z klasy V została wyróżniona za opowiadanie.

Uroczyste podsumowanie odbyło się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie.

Wysłuchaliśmy nagrodzonych prac oraz prelekcji na temat wulgaryzmów i zaśmiecania mowy wygłoszonej przez profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego Pana Kazimierza Ożoga. Laureatom nagrody wręczył Starosta Powiatu Lubaczowskiego Pan Józef Michalik.

Martyna Rozner

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej