Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Wycieczka do Muzeum Pożarnictwa

Wrzesień 20th, 2017

19 i 20 września 2017 roku uczniowie klas I – III odwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Dzieci z pomocą pani przewodnik prześledziły zachodzące zmiany w organizacji i wyposażeniu straży pożarnych. Zgromadzone na ekspozycji Muzeum Pożarnictwa przedmioty obrazowały dzieje techniki pożarniczej. Dzieci podziwiały podręczny sprzęt gaśniczy oraz zabytkowe pojazdy pożarnicze. Zobaczyły one także, jak zmieniały się mundury strażaków na przestrzeni lat. Na wystawie zgromadzono również sztandary, medale, odznaczenia, fotografie oraz inne przedmioty pamiątkowe. Wizyta w muzeum była bardzo owocna. Dzieci w drodze powrotnej z kamiennej wieży widokowej podziwiały piękną panoramę Suśca i okolic oraz spacerowały wzdłuż Tanwi. Zadowolone i pełne wrażeń oczekują na kolejny taki wyjazd.

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej