Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Święto Pieczonego Ziemniaka

Wrzesień 26th, 2017

26 września był dla dzieci z oddziału przedszkolnego niezapomnianym  ,,Świętem Pieczonego Ziemniaka”.  Dzięki zaangażowaniu rodziców i uprzejmości pana leśniczego Mariana Żołądka, który umożliwił rozpalenia ogniska w specjalnie wydzielonym miejscu, maluchy nie tylko zajadały się przysmakami prosto z ogniska, ale także miały możliwość zachwycić się bogactwem jesieni w leśnej scenerii. Smak pieczonych w ognisku ziemniaków był dla wielu dzieci nie znanym dotąd doznaniem,

a ciekawe opowieści panów leśników: pana Piotra Skiby i pana Leszka Łydy przybliżyły tajemnice życia roślin i zwierząt na naszym  terenie. Dopełnieniem całości były beztroskie zabawy  wśród leśnych wertepów.

,,To był cudowny dzień”- tak stwierdziły jednomyślnie wszystkie ,,zerówkowicze”.

Szczególnie pięknie dziękujemy panu radnemu Władysławowi Gałasowi oraz wszystkim zaangażowanym  rodzicom i leśnikom Nadleśnictwa Narol.

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej