Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra!

Grudzień 7th, 2017

Grudzień to miesiąc szczególny, to czas świąt, otrzymywania prezentów i składania sobie życzeń. To także pora, kiedy bardziej niż zwykle dostrzegamy potrzeby innych ludzi.

W naszej szkole w ostatnim czasie przeprowadziliśmy dwie akcje charytatywne. Organizatorem przedsięwzięcia „Ile waży św. Mikołaj?” jest Fundacja Dzieci Niczyje z Lublina. Wolontariusze z naszej placówki prężnie działali i codziennie zbierali do puszek bilon przynoszony przez uczniów i przedszkolaków.

W rezultacie udało się zgromadzić 260 zł, które zostały przekazane na fundusz stypendialny fundacji.

Dużym wsparciem materialnym i finansowym cieszyła się też akcja Szlachetna Paczka. Wolontariusze zorganizowali kiermasz ciast, a także zbierali przynoszone przez uczniów produkty spożywcze, chemiczne i artykuły szkolne, które zostaną przekazane rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji z niezależnych od siebie przyczyn.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy wsparli nasze akcje.

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej