Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

NASI UCZNIOWIE NA HISTORYCZNYM PODIUM

Grudzień 1st, 2017

W piątek – 1 grudnia, uczniowie klasy II gimnazjum Konrad Kudyba i Jakub Pachla uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Historycznym: „Dziedzictwo”. Dzieje i kultura powiatu lubaczowskiego organizowanym przez Muzeum Kresów w Lubaczowie. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „ZABYTKI POWIATU LUBACZOWSKIEGO”. Uczniowie musieli najpierw wykazać się umiejętnością korzystania ze źródeł historycznych rozwiązując kartę pracy w oparciu o ekspozycje muzealne i plan muzeum. Następnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące architektury dworsko-pałacowej, kościelnej, cerkiewnej oraz środowiska przyrodniczego i kulturowego powiatu lubaczowskiego. Nasi gimnazjaliści, przygotowani przez Panią Justynę Grechutę, wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności. W konsekwencji Jakub Pachla zajął II miejsce a Konrad Kudyba – III miejsce.

Cieszymy się z tego sukcesu i gratulujemy.

Justyna Grechuta

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej