Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Trzymajcie kciuki za nasze germanistki!

Grudzień 2nd, 2017

Dwie uczennice naszego gimnazjum – Anna Szałańska z klasy III oraz Natalia Ważny z klasy II – zakwalifikowały się do etapu rejonowego w konkursie z języka niemieckiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Znalazły się w gronie 130 uczniów z całego województwa podkarpackiego, którzy przeszli do II etapu w tym trudnym konkursie. W sobotę, 2 grudnia, zmagały się z zadaniami przygotowanymi na ten etap. Musiały wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu pisanego i wyszukiwania w nim informacji. Rozwiązywały zadania z gramatyki o wysokim stopniu trudności. Formułowały pytania i wypowiedzi na zadany temat. Opisywały swój pokój zgodnie z instrukcją podaną do zadania. A także musiały wykazać się szczegółową wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikuje się połowa uczestników etapu rejonowego, czyli 65 osób. Dziewczęta zasługują na to, aby znaleźć się w tym gronie, dlatego – Trzymajcie mocno kciuki!

Justyna Grechuta

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej