Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

XXVI FINAŁ WOŚP

Styczeń 14th, 2018

14 stycznia 2018 r. w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja Jerzego Owsiaka zbierała pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Mieszkańcy Rudy Różanieckiej, Huty Różanieckiej i Łówczy pokazali po raz kolejny, że mają szczodre serca!  Dwudziestu mrozoodpornych gimnazjalistów przeszło ulicami poszczególnych miejscowości i zebrali spore datki do puszek:

Zarzeka                     212,00 zł
Zaniwa do poczty   402,51 zł
Wola                          395.59 zł
Zadymarka               367,31 zł
Podlas, Zabrogi       370,12 zł
Zaniwa, droga na cmentarz 236,86 zł
Zabródek, Zakościelna, Jezioro, Zagóra 324,53 zł

Razem w Rudzie Różanieckiej wolontariusze zebrali 2308,92 zł. Natomiast grupa wolontariuszy z Huty Różanieckiej zebrała 1067,96 zł , a z Łówczy 24,40 zł. Cyfry mówią same za siebie. Hojność jest silną stroną mieszkańców naszego regionu.

Następnie pieniądze zostały przekazane do naszego sztabu w Narolu. Tu także w czasie finału wystąpili nasi uczniowie z klasy VII i zarazili pozytywną energią społeczność narolską. Julia Zarzeczna i Radosław Pierożek barwnie zaśpiewali „Piosenkę o Narolu” do melodii „Chałupy welcome to”, ze słowami, które napisała Martyna Rozner. Refren piosenki brzmiał tak:

„Roztocze welcome to, Łoś, Florian mają luz

Kraina dzika dawno odkryta, Roztocze welcome to

Roztocze welcome to, w Narolu słychać blus

w Płazowie, Hucie, Lipsku i Rudzie – Roztocze welcome to”

Następnie czyrliderki zatańczyły układ taneczny oraz zaprezentowały piramidy gimnastyczne. Mogliśmy podziwiać tę zgraną, tańczącą grupę dziewcząt w następującym składzie: Karolina Ważna, Oliwia Kuflowska, Martyna Rozner, Kamila Ważna, Gabriela Luchowska, Milena Obirek, Wiktoria Lebiedź, Izabela Ważna.  Brawo dziewczyny!  Po występie rozgrzaliśmy się gorącą herbatą i kiełbasą serwowaną przez pracowników gminy. Poczekaliśmy na „Światełko do nieba”, a następnie wróciliśmy do naszych domów.

26 finał już za nami, z całego naszego serca dziękujemy za kolejny dobry uczynek.  

 

Bożena Kasperska

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej