Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

DZIEŃ ZIEMI

Kwiecień 23rd, 2018

Wyjątkowy charakter miały obchody Dnia Ziemi, które odbyły się 23 kwietnia 2018 roku. Był to dzień pełen wrażeń dla uczniów. Już od rana mogli oni podziwiać “Człowieka ptaka” Pana Andrzeja Cieślę, który ze swojej motoparalotni spuścił na uczniów grad cukierków. A kiedy opuścił już przestrzeń powietrzną opowiedział zebranym o swoich wrażeniach z lotów i zaprezentował sprzęt lotniczy oraz film z lotów nad Rudą Różaniecką. Drugim wyjątkowym gościem dzisiejszego dnia był Pan Mateusz Bielko, pasjonat ornitologii, który opowiedział uczniom o swoich “spotkaniach z dziką przyrodą”.
Wiele cennych informacji zdobyli dzisiejszego dnia nasi uczniowie, wiele nowych rzeczy poznali. Dziękujemy Panom Andrzejowi Cieśli i Panu Mateuszowi Bielkowi za ciekawą lekcję, która umożliwiła naszym uczniom poznanie Panów pasji, a także uwrażliwiła na otaczające ich piękno natury.
Obchody Dnia Ziemi były okazją do rozstrzygnięcia szkolnego konkursu przyrodniczego “Poznajemy przyrodę polską”. Zwycięzcą w kategorii praca plastyczna została Joanna Sikora i Mateusz Mazurkiewicz, zaś w konkursie wiedzowym I miejsce zajęli Julia Błaut i Bartosz Mazur. Gratulujemy!!!
W klasach I – III szkoły podstawowej rozstrzygnięto konkurs przyrodniczo – ekologiczny. Zwycięzcami zostali:
Wiktoria Skiba – I miejsce
Julia Bondyra – II miejsce
Katarzyna Sztuba – III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!!!!

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej