Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Konkus „Pamięć o wojnie w mojej rodzinie”

Maj 15th, 2018

Muzeum – Miejsce Pamięci w Bełżcu zorganizowało konkurs historyczno-plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematyka konkursu obejmowała okres związany z II wojną światową i czasy powojenne. Troje uczniów naszego gimnazjum, zachęconych przez panią Justynę Grechutę i Annę Mazur, podjęło trud przygotowania prac na ten konkurs. Aleksandra Pachla i Natalia Pachla z klasy III gimnazjum „opowiedziały” historię swojej prababci w formie bardzo ciekawego komiksu pod tytułem „5 lat na obczyźnie”. Natomiast Konrad Kudyba z klasy II gimnazjum przygotował pracę historyczno-plastyczną pod tytułem „Dlaczego?”. Opracowania naszych uczniów znalazły uznanie w oczach jury konkursu i wszyscy otrzymali tytuły laureatów. W nagrodę wzięli udział w wycieczce do Lublina, gdzie nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu.
Prace naszych uczniów są wyeksponowane w muzeum w Bełżcu. Zachęcamy do zwiedzenia muzeum i zapoznania się z pracami naszych uczniów.
JG

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej