Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Podsumowanie konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”

Grudzień 7th, 2017

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie od 20 lat organizuje konkurs „Wiem wszystko o mojej miejscowości”, którego celem jest poznawanie przez młodzież historii, tradycji i dziedzictwa kulturowego naszego regionu oraz inspirowanie młodych ludzi do badania i dokumentowania dziejów a także walorów przyrodniczych najbliższej okolicy. W tym roku szkolnym Pani Justynie Grechucie udało się zachęcić do udziału w tym konkursie 11 gimnazjalistów. Przygotowali oni prace historyczne, plastyczne oraz fotograficzne. Opiekę nad pracami plastycznymi Anny Hetz, Kamila Łoteckiego, Aleksandry Pachli i Sabiny Czarnej z klasy III objął Pan Grzegorz Wajs. Natomiast Pani Justyna Grechuta czuwała nad opracowaniami historycznymi i fotografiami. Kacper Kudyba i Jakub Stankiewicz z klasy II nakręcili ciekawy film pt.: „Zabytki Rudy Różanieckiej” a Aleksandra Gałas i Aleksandra Rozmus, również z klasy II, przygotowały interesującą prezentację pt.: „Ruda Różaniecka – moja miejscowość”. Prace fotograficzne polegały na wykonaniu 3 zdjęć: jednego obiektu lub krajobrazu lub urokliwego zakątka, o różnej porze dnia. Tego zadania podjęło się troje uczniów i tak powstał cykl zdjęć autorstwa: Natalii Pachli (klasa III) – „Droga przez Niemce”, Patrycji Mazurkiewicz (klasa II) – „Klimatyczny Dębowy Dwór” oraz Konrada Kudyby (klasa II) – „Staw przy Drugim Młynie”.
Wszystkie prace były ciekawe. Przygotowanie niektórych z nich wymagało od uczniów dużego zaangażowania, nakładu pracy i czasu. Toteż z niecierpliwością czekali na wyniki konkursu. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpiło w dniu 30 listopada 2017 roku w budynku biblioteki. Wśród prac naszych uczniów jury nagrodziło jedną pracę. Anna Hetz z klasy III zdobyła II miejsce w kategorii prac plastycznych. Część prac znalazła się tuż za podium.
Gratulujemy Ani Hetz sukcesu i cieszymy się z tego osiągnięcia.
Pozostałym uczniom należą się natomiast wyrazy uznania za to, że chcieli (bo nie każdemu się chce) i za to, że się tak wspaniale zaangażowali w badanie i dokumentowanie historii oraz współczesności naszych miejscowości.
Justyna Grechuta

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej