Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

Geburtstag in der 6. Klasse

czerwiec 30th, 2018

W dniu 13 czerwca w klasie szóstej odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego. Dwie uczennice: Martyna Ciepła i Milena Nienajadło przygotowały tort urodzinowy według przepisu z podręcznika do języka niemieckiego. Tak naprawdę trochę go zmodyfikowały, ale efekt był przepyszny. I lekcja też była smakowita, bo „na słodko i na luzie”.
JG

WYCIECZKA DO WARSZAWY

czerwiec 18th, 2018

Od 6 do 8 czerwca br. odbyła sie wycieczka do stolicy, która była zorganizowana w ramach projektu edukacyjnego przez Olę Pleskacz, Kornelię Leńczuk, Oliwię Gębalę i Magdalenę Bundyrę. Opiekunem wycieczki była pani Ewa Brogowska. W te trzy mile spędzone dni poznaliśmy wiele ciekawych miejsc. Zaczynając od środy, zwiedziliśmy pałac a następnie cudowne ogrody w Wilanowie, po czym udaliśmysię do parku trampolin “Stacja Grawitacja”, gdzie mogliśmy wyskakać się do woli. Kolejną atrakcją w tym dniu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Poczuliśmysie jak prawdziwi piłkarze, oglądając szatnie, salę konferencyjną, czy po prostu murawę. Kolejny dzień zaczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, w którym poznaliśmy wiele tajemnic otaczającego nas świata. Potem pojechaliśmy na warsztaty do Muzeum Narodowego. Ostatnią atrakcją mijającego dnia były zakupy w galerii “Złote tarasy”. W ostatnim już dniu wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po Starówce, gdzie w ciekawy i czasmi zabawny sposób jeszcze bardziej poznaliśmy historię Warszawy.

Aleksandra Pleskacz.

IMPREZA PLENEROWA W RADAWIE

czerwiec 13th, 2018

13 czerwca uczniowie klas I-III brali udział w Imprezie Plenerowej w Radawie. Organizuje się ją od wielu lat pod patronatem Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa -Oddział w Rzeszowie dla sieci Szkół Promujących Zdrowie. Celem pikniku jest propagowanie zdrowego odżywiania, upowszechnianie aktywności ruchowej oraz integrowanie dzieci z placówek SPZ. Podczas tej imprezy nasi mali uczniowie chętnie brali udział w konkurencjach sportowych, konkursach, różnych atrakcjach oraz ze smakiem degustowali zdrową i ekologiczna żywność. Wyjazd można uznać za atrakcyjny i udany, ponieważ wszyscy wrócili zadowoleni, z uśmiechami na twarzy.

J.L.

PREZENTACJA GIMNAZJALNYCH PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

czerwiec 13th, 2018

13 czerwca 2018 r. odbyła się w naszej szkole prezentacja gimnazjalnych projektów edukacyjnych. Uczniowie klasy II gimnazjum realizowali następujące projekty:
1. Szkoła dziś i w pamięci naszych przodków (historia)
2. Programowanie Arduino – automatyczna podlewaczka do kwiatków (informatyka)
3. Jak prezentuje się nasze gimnazjum w procentach? (matematyka)
4. Jak oszczędzać energię elektryczną? (fizyka)
5. Warszawa. Wycieczka do stolicy Polski (język polski, geografia)
6. Zadania dydaktyczne ukryte kodach QR do ścieżki „Cisza, przyroda i przgoda w Puszczy Różanieckiej” (geografia, biologia).
7. Sztuka ludowa. Kamieniarstwo (plastyka, technika).
Poziom wykonania zadań projektowych i forma prezentacji był bardzo wysoki, a realizujący projekty zasługują na wyrazy uznania.

A. Mazur

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

czerwiec 5th, 2018

W czerwcu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowany przez gimnazjum w Narolu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Natalia Ważny z klasy II gimnazjum, Anna Hetz i Anna Szałańska z klasy III gimnazjum. Dziewczęta zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności i dzięki temu odniosły spektakularny sukces. Anna Hetz zajęła 1. miejsce a Natalia Ważny 2. miejsce w powiecie. Anna Szałańska uplasowała się na miejscu 5. Tracąc zaledwie 2 punkty do podium.
Gratulujemy dziewczętom i cieszymy się z ich sukcesu.
JG

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej