Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

FINAŁ KONKURSU „POETA PRZYRODNICZY”

Kwiecień 5th, 2018

Za nami IV edycja konkursu literackiego „Poeta przyrodniczy” zorganizowanego przez ZPK
w Przemyślu. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas IV- VII oraz klas gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Skoczylas (kl. IV b), Gabriela Kogut (kl.VI), Martyna Pitura (kl. VI), Martyna Rozner (kl. VII), Natalia Pachla (kl. III gim.) oraz z Konrad Kudyba (kl. II gim.).
Zadaniem uczestników było napisanie wiersza tematycznie związanego z parkiem krajobrazowym, na terenie którego zamieszkują. Nadesłane prace zostały poddane wnikliwej ocenie komisji konkursowej. W jej składzie znaleźli się pisarz Pan Stefan Darda oraz specjaliści Zespołu Parków Krajobrazowych. Niezmiernie miło nam poinformować, że nasi uczniowie wywalczyli wysokie lokaty.
I MIEJSCE
Martyna Pitura za wiersz „Dary natury”
II MIEJSCE
Natalia Pachla z wierszem „Urocze Roztocze”
III MIEJSCE
Konrad Kudyba z utworem „Urocze Roztocze”

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej