Zespół Szkół w Rudzie Różanieckiej

NASI ATLECI

październik 22nd, 2012

Rywalizacja sportowa w roku szkolnym 2012/2013 już się rozpoczęła. Miesiące wrzesień i październik obfitowały w zmagania lekkoatletyczne. 22 września współzawodnictwo rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w powiatowych zawodach w Indywidualnych Mistrzostwach Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce. Uczniowie naszej szkoły spisali się wyśmienicie. Anna Szałańska zajęła I miejsce w skoku w dal, Arkadiusz Ważny był bezkonkurencyjny w rzucie piłeczką palantową, a Krystian Kościelecki był czwarty w skoku w dal. W mistrzostwach województwa w Rzeszowie naszą szkołę reprezentowali Ania i Arek. Arek uplasował się na XVIII pozycji, a Ania na XXIV, warto tutaj odnotować fakt, iż Ania Szałańska jest uczennicą klasy IV, a rywalizowała z dziewczętami klas VI.
Gimnazjaliści natomiast rywalizację sportową rozpoczęli 29 września, tak jak ich młodsi koledzy, od Indywidualnych Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce. Eliminacje wojewódzkie dla naszej szkoły wywalczył Krzysztof Herda, który podczas finałów wojewódzkich w Rzeszowie nie dał żadnych szans swoim rywalom i w pięknym stylu został mistrzem województwa w rzucie oszczepem. Warto dodać, że Krzysiek kilka dni wcześniej zajął X miejsce na mistrzostwach Polski w tej samej konkurencji.
6 października młodzież szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowała
o kwalifikacje do mistrzostw województwa w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę najlepiej zaprezentowała Patrycja Skibińcka, zajmując II miejsce i jako jedyna awansowała do finałów wojewódzkich. Oprócz Patrycji, honoru naszej szkoły bronili: Mateusz Rogoża – VI miejsce, Krzysztof Herda – X miejsce, Arkadiusz Ważny – XI miejsce
i Jakub Farion – XXIV. 18 października Patrycja świetnie spisała się na mistrzostwach województwa w Kolbuszowej zajmując bardzo dobre, XI miejsce ( na sto uczestniczek).
Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!